Jaką trwałość ma folia ochronna na samochód? - Wellness Car Auto Detailing Warszawa

Jaką trwałość ma folia ochronna na samochód?

Żywotność folii ochronnych sięga nawet 10 lat, dzięki czemu folie te zyskały dużą popularność także w warsztatach oferujących oklejanie całych samochodów. Car wrapping (foliowanie samochodu) szybko zyskało popularność jako sposób na bezpieczną i małoinwazyjną metamorfozę samochodu, który dzięki dekoracyjnej folii ochronnej zmieniał swój kolor. Z czasem obok folii kolorowych zaczęły pojawiać się produkty transparentne, które szybko ewoluowały nadając foliowaniu samochodu zupełnie nową jakość.

Do czego służy folia ochronna na lakier?

W odróżnieniu do swoich poprzedników transparentna folia ochronna na lakier ma na celu zabezpieczenie karoserii samochodowej bez zmiany jej oryginalnego koloru. Folia zabezpieczająca lakier jest produktem w pełni transparentnym o przezroczystym wykończeniu. Znajdująca się na samym wierzchu foli transparentna powłoka zapewnia wysoki efekt wizualny po aplikacji, jednocześnie w żaden sposób nie wpływając na kolor fabrycznej powłoki lakierniczej.

Foliowanie samochodu przy użyciu tego typu folii na zabezpieczyć karoserię przed:

– zarysowaniami, 

– odpryskami lakieru, 

– działaniem środków chemicznych, w tym soli drogowej, 

– szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. 

Zabezpieczając lakier przed zarysowaniami i odpryskami folia ochronna obok estetyki podnosi także żywotność karoserii, która dzięki zachowaniu lakieru w nienaruszonym stanie jest mniej podatna na korozję.

Jak długo utrzymuje się efekt WOW folii ochronnej?

Folia zabezpieczająca lakier nowej generacji to produkt zapewniający dożywotni efekt ochrony lakieru, który idzie w parze z zachowaniem walorów wizualnych warstwy ochronnej – folia nie żółknie, nie łuszczy się, a prawidłowo zaaplikowana nie powinna się samoczynnie odklejać czy rolować. 

Dożywotni efekt uzyskano opracowując produkt o właściwościach samoregeneracyjnych. W odróżnieniu od folii tradycyjnie wykorzystywanych w przemyśle reklamowym przezroczysta folia ochronna nowej generacji ma zdolność do samoczynnego „leczenia” uszkodzeń. Jak to działa? Folia po aplikacji na maskę samochodu ulega zarysowaniu. Początkowo rysa jest widoczna, z czasem jakby maleje, żeby całkowicie się zasklepić i zniknąć. Ten niezwykle złożony proces można sprowadzić do bardzo prostego opisu – w wyniku oddziaływania ciepła folia ochronna roztapia się, co umożliwia niwelowanie zarysowań oraz innych uszkodzeń. Dzięki temu raz zaaplikowana warstwa ochronna nie musi być zastępowana nową, gdyż nigdy nie ulega degradacji.

Jak usunąć uszkodzenia? 

Folię można naprawić na dwa sposoby. Pierwszym jest zaparkowanie samochodu przed domem. Jeśli zawsze parkujemy w garażu, tym razem zostawmy samochód na podjeździe. Już po kilku godzinach ekspozycji na słońce zauważymy, że uszkodzenie zanika. Drugim jest poddanie folii działaniu ciepłej wody. Jeśli nie mamy możliwości pozostawienia samochodu w nasłonecznionym miejscu, temperaturę folii do poziomu, w którym osiąga ona swoje właściwości regeneracyjne możemy podnieść poprzez polewanie jej ciepłą wodą. Zabieg należy powtarzać tak długo, dopóki uszkodzenie stanie się niewidoczne.

Zamów kontakt z ekspertem

  Obserwuj nas na instagramie @wellnesscar

  Zajrzyj na nasz instagram i obserwuj nasze realizacje!

  © 2022 Wellness Car. All rights reserved. Polityka prywatności

  Projekt i realizacja: Projektowanie stron - Tadamart Agencja kreatywna

  Wykorzystanie i powielanie zdjęć produktów bez zgody autora zabronione.
  Prezentowana oferta produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.