Wszystko, co powinieneś wiedzieć o polerowaniu lakieru samochodowego - Wellness Car Auto Detailing Warszawa

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o polerowaniu lakieru samochodowego

Zapewne zdarzyło ci się, że zauważyłeś na samochodzie rysę, której jeszcze wczoraj nie było lub obserwując swoje auto w świetle słonecznym, dostrzegłeś dziesiątki niewielkich zarysowań, które niszczą jego perfekcyjny stan. Niestety, lakier to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów, a wielu rodzajów jego uszkodzeń nie jesteś w stanie uniknąć. Możesz jednak poprawić wygląd swojego auta poprzez polerowanie lakieru, dzięki któremu skutecznie usuniesz wszystkie powstałe zarysowania oraz utlenioną warstwę (zmatowienie). Zanim zdecydujesz się na polerowanie lakieru, warto jednak najpierw zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami.

Jak ocenić stan lakieru?

Może Ci się wydawać, że skoro nikt nie zarysował boku Twojego samochodu ani nie miałeś żadnej stłuczki, to lakier nie jest uszkodzony i nie trzeba go dodatkowo zabezpieczać. W rzeczywistości niemal cały samochód opleciony jest siecią drobniutkich rys, które z biegiem czasu pogłębiają się i powodują matowienie powierzchni lakieru. Jeśli chcesz przekonać się, czy na Twoim aucie występują takie uszkodzenia, spójrz na lakier przy świetle słonecznym. W miejscu odbijania się światła z pewnością zauważysz niewielkie rysy. Jedynym sposobem na usunięcie takich uszkodzeń jest wykonanie polerowania lakieru samochodowego w profesjonalnym studio oraz zabezpieczenie lakieru wysokiej jakości powłoką ceramiczną lub bezbarwną folią ochronną.

Określ swoje oczekiwania

Zanim zaczniesz szukać miejsca, w którym wykonasz polerowanie lakieru, zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć. Jest to usługa, która w zależności od skali uszkodzeń oraz od Twoich oczekiwań może być wykonana w różny sposób. W Wellness Car oferujemy m.in.:

 Odświeżenie lakieru

 Pełną renowację lakieru

 Nałożenie bezbarwnych folii ochronnych na wypolerowaną powierzchnię

 Naniesienie powłoki ceramicznej Ceramic Pro Strong 9H, która zabezpieczy lakier nawet na 4 lata i wydobywa z niego głęboki połysk

Jak należy polerować lakier samochodowy

Polerowanie lakieru samochodowego (renowacja/korekta) to wieloetapowa praca nad przywróceniem perfekcyjnego stanu lakieru. W Wellness Car dokładamy wszelkich starań, aby po wykonaniu polerowania lakieru auto wyglądało tak, jakby przed chwilą opuściło salon samochodowy. Każde polerowanie auta wykonujemy według poniższego schematu:

 Wieloetapowy proces mycia

 Dekontaminacja / oczyszczenie lakieru

 Pomiar grubości lakieru czujnikiem, dostosowanie odpowiedniej techniki polerowania oraz dobranie właściwych kosmetyków

 Zabezpieczenie elementów nielakierowanych

 Polerowanie usuwające wszelkie niedoskonałości z lakieru

 Odtłuszczanie wypolerowanych fragmentów

 Dokonanie inspekcji lakieru samochodowego przy pomocy specjalistycznych lamp

 Opcjonalnie, nałożenie powłok ceramicznych lub zabezpieczenie bezbarwnymi foliami ochronnymi

Stosując powyższe zasady, zawsze mamy pewność, że auto zostało należycie zabezpieczone i przygotowanie, a usługa została wykonana z największą starannością i dbałością o efekt końcowy.

Polerowanie lakieru w nowych samochodach

Profesjonalne polerowanie lakieru wykonujemy w Wellness Car również na fabrycznie nowych samochodach. Niestety zdarza się bowiem, że lakier zostaje uszkodzony już podczas pierwszego mycia serwisowego w salonie samochodowym. Takie sytuacje wynikają z braku odpowiedniej wiedzy z zakresu kosmetyki aut. Decydując się na wykonanie polerowania lakieru wraz z położeniem powłoki ceramicznej, możemy mieć pewność, że nowy, fabryczny wygląd lakieru zostanie zachowany na długi czas.

Zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru jest równie ważne jak jego polerowanie. Odpowiednio dobrana warstwa ochronna, a także właściwa pielęgnacja sprawiają, że efekty wykonanych usług detailingowych utrzymują się nawet przez kilka lat.

W Wellness Car oferujemy nowoczesne powłoki ceramiczne, a także bezbarwne folie ochronne które:

 Zabezpieczą lakier przed czynnikami atmosferycznymi

 Zabezpieczą lakier przed szkodliwym działaniem detergentów

 Ograniczą gromadzenie się zanieczyszczeń

 Ułatwią mycie auta oraz codzienną pielęgnację

 Ochronią lakier od odprysków i zmatowień 

Profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego a „polerka”

Polerka to znana od lat usługa, którą oferują wszystkie zakłady lakiernicze i blacharskie. Niestety taki zabieg może być przyczyną powstania szpecących hologramów, kółek polerskich, smug i innych śladów, przez co lakier zawsze wygląda na uszkodzony. Dodatkowo, bardzo często zdarza się, że rysy wypełniane są jedynie pastą polerską, która maskuje rysy tylko do czasu pierwszego mycia.

Źle dobrane narzędzia, niska jakość preparatów i pośpiech mogą spowodować nieodwracalne szkody.

Polerowanie samochodu to sztuka wymagająca zarówno sporej wiedzy i doświadczenia, jak i najwyższej klasy narzędzi oraz preparatów. Decydując się na polerowanie lakieru w profesjonalnym studio detailingowym mamy pewność, że metoda polerowania zostanie dobrana adekwatnie do skali uszkodzeń oraz do rodzaju lakieru, a powierzchnia samochodu po wykonanej usłudze będzie wyglądać nieskazitelnie.

Zamów kontakt z ekspertem

  Obserwuj nas na instagramie @wellnesscar

  Zajrzyj na nasz instagram i obserwuj nasze realizacje!

  © 2022 Wellness Car. All rights reserved. Polityka prywatności

  Projekt i realizacja: Projektowanie stron - Tadamart Agencja kreatywna

  Wykorzystanie i powielanie zdjęć produktów bez zgody autora zabronione.
  Prezentowana oferta produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.