Wybieramy najskuteczniejszą ochronę lakieru samochodowego

Każdemu z nas zależy, aby jego auto w każdej sytuacji wyglądało nieskazitelnie.

Każdemu z nas zależy, aby jego auto w każdej sytuacji wyglądało nieskazitelnie. Właśnie z tego powodu regularnie korzystamy z myjni, kupujemy środki ochronne, a także korzystamy z usług detailingowych. Bardzo często mimo największej dbałości o samochód i ostrożności, nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich uszkodzeń, ponieważ wiele z nich powstanie niezależnie od nas i jest spowodowana codziennym korzystaniem z samochodu. Jedynym sposobem na uniknięcie niechcianych rys, uszkodzeń i wad lakieru jest odpowiednie zabezpieczenie jego powierzchni.

Jakie problemy są najczęściej spotykane?

Lakier samochodu możemy porównać do skóry człowieka. Mimo dbania o nią oraz stosowania najlepszej jakości kosmetyków i zabiegów, niektóre problemy pojawiają się niezależnie od tego, ile czasu poświęcamy na jej pielęgnację. Lakier samochodowy również ulega różnego rodzaju uszkodzeniom, które na stałe mogą zniszczyć jego strukturę oraz wygląd. Do najpopularniejszych z nich należą:

Korozja metalu karoserii,

Rysy na lakierze spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi,

Mikrosysy powstałe na myjni

Zmatowienie lakieru

Zasychanie brudnej deszczówki

Zacznij pielęgnację lakieru jak najszybciej

Warto wiedzieć, że obecnie lakiery samochodowe są bardzo miękkie. Niestety powoduje to częste powstawanie rys i mikrouszkodzeń, które mogą pojawić się np. podczas mycia na myjni automatycznej, lub też od nieprawidłowego mycia ręcznego auta. Tego rodzaju uszkodzenia na początku możemy zaobserwować jedynie przy świetle słonecznym, jednak z biegiem czasu rysy pogłębiają się i stają się coraz bardziej widoczne.

Oczywiście rysy mogą zostać usunięte dzięki profesjonalnemu polerowaniu lakieru. Jeśli jednak chcielibyśmy uniknąć polerowania nowego, świeżego lakieru, warto zdecydować się na położenie powłoki ceramicznej w momencie gdy auto jest w salonie i czeka na nasz odbiór jako fabrycznie nowe.

Woskowanie lakieru samochodowego

Jeszcze do niedawna woskowanie było jedną z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych metod ochrony lakieru. Karoseria była powlekana warstwą pasty lub wosku o właściwościach hydrofobowych, odpychających wodę. Dzięki tej usłudze auto zyskiwało piękny wygląd i połysk, jednak efekt nie utrzymywał się zbyt długo. Ponieważ odporność mechaniczna wosków jest praktycznie zerowa, już po pierwszym myciu efekt woskowania zanikał, czego konsekwencją był brak jakiejkolwiek ochrony lakieru oraz częste woskowanie auta.

Jak chronić lakier samochodowy?

Obecnie jedną najskuteczniejszą i najczęściej rekomendowaną przez koncerny motoryzacyjne metodą zabezpieczenia lakieru samochodowego jest położenie powłoki ceramicznej. W Wellness car oferujemy naszym klientom powłokę ceramiczną Ceramic Pro Strong 9h oraz podstawową powłokę ceramiczną Ceramic Pro Light. Firma Nanoshine Ceramic Pro to absolutny lider w dziedzinie zabezpieczeń Ceramicznych na świecie, a ich flagowa powłoka Ceramic Pro Strong 9H pozwala na:

Skuteczne zabezpieczenie samochodu przed zgubnym działaniem środowiska ulicznego

stanowi barierę ochronną przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi od szczotek i gąbek w myjniach

wydobywa głębię koloru i blasku lakieru

Powłoka Ceramic pro 9H to doskonałe rozwiązanie zarówno dla nowych samochodów, w których należy zadbać o odpowiednią ochronę, jak również dla samochodów używanych, które straciły piękny wygląd i fabryczny połysk. Powłoka ceramiczna położona w naszym studiu detailingu aut jest w stanie zabezpieczać lakier samochodowy nawet przez 4 lata.

Jeśli zależy Ci, aby kompleksowo zadbać o wygląd samochodu, sprawdź naszą ofertę na zabezpieczenie lakieru samochodowego powłoką ceramiczną.