Wszystko, co powinieneś wiedzieć o polerowaniu lakieru samochodowego

Zapewne zdarzyło ci się, że zauważyłeś na samochodzie rysę?

Zapewne zdarzyło ci się, że zauważyłeś na samochodzie rysę, której jeszcze wczoraj nie było lub obserwując swoje auto w świetle słonecznym, zauważyłeś dziesiątki niewielkich zarysowań, które niszczą jego perfekcyjny stan. Niestety lakier jest jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów, a wielu takich uszkodzeń nie jesteś w stanie uniknąć. Możesz poprawić wygląd swojego auta poprzez polerowanie lakieru, dzięki któremu skutecznie usuniesz wszystkie powstałe zarysowania oraz utlenioną warstwę (zmatowienie). Zanim zdecydujesz się na polerowanie lakieru, warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami.

Jak ocenić stan lakieru?

Niejednokrotnie wydaje nam się, że skoro nikt nie zarysował nam boku samochodu oraz nie mieliśmy żadnej stłuczki, to lakier nie jest uszkodzony i nie trzeba go dodatkowo zabezpieczać. W rzeczywistości niemal cały samochód opleciony jest siecią drobniutkich rys, które z biegiem czasu pogłębiają się i powodują matowienie powierzchni lakieru. Jeśli chcesz przekonać się, czy na Twoim aucie występują takie uszkodzenia, spójrz na lakier przy świetle słonecznym. W miejscu odbijania się światła z pewnością zauważysz niewielkie rysy. Jedynym sposobem na usunięcie takich uszkodzeń jest wykonanie polerowania lakieru samochodowego profesjonalnym studio oraz zabezpieczenie lakieru wysokiej jakości powłokąceramiczną.

Określ swoje oczekiwania

Zanim zaczniesz szukać miejsca, w którym wykonasz usługę polerowania lakieru, zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć. Polerowanie lakieru to usługa, która w zależności od skali uszkodzeń oraz od Twoich oczekiwań może być wykonana w różny sposób. W Wellnes Car oferujemy m.in.:

Tradycyjne polerowanie lakieru

Usuwanie głębszych zadrapań

Nałożenie wosku na wypolerowaną powierzchnię

Naniesienie ceramikiCeramic Pro Strong9H, która zabezpieczy lakier nawet na 4 lata i wydobędzie jego głęboki połysk

Jak należy polerować lakier samochodowy

Polerowanie lakieru samochodowego (renowacja/korekta) to wieloetapowa praca nad przywróceniem perfekcyjnego stanu lakieru. W Wellness Car Warszawa dokładamy wszelkich starań, aby po wykonaniu polerowania lakieru samochodowego auto wyglądało tak, jakby przed chwilą opuściło salon samochodowy. Każde polerowanie auta wykonujemy według poniższego schematu:

Wieloetapowy proces mycia

Glinkowanie / oczyszczenie lakieru

Pomiar grubości lakieru czujnikiem, dostosowanie odpowiedniej techniki polerowania oraz dobranie właściwych kosmetyków

Zabezpieczenie elementów nielakierowanych

Polerowanie mające na celu usunięcie wszelkich niedoskonałości z lakieru

Odtłuszczanie wypolerowanych fragmentów

Nałożenie powłok ceramicznych

Dokonanie inspekcji lakieru samochodowego przy pomocy specjalistycznych lamp o temperaturze barwowej

Stosując powyższe zasady, zawsze mamy pewność, że auto zostało należycie zabezpieczone i przygotowanie, a także, że usługa została wykonana z największą starannością i dbałością o efekt końcowy.

Polerowanie lakieru w nowych samochodach

Usługa profesjonalnego polerowania lakieru samochodowego w Wellness car Warszawa wykonywana jest również w nowych samochodach. Niestety zdarza się, że lakier zostaje uszkodzony podczas pierwszego mycia serwisowego w salonie samochodowym. Takie sytuacje wynikają z braku odpowiedniej wiedzy z zakresu kosmetyki aut. Decydując się wykonanie polerowania lakieru wraz z położeniem powłoki ceramicznej, możemy mieć pewność, że nowy, fabryczny wygląd lakieru zostanie zachowany na długi czas.

Zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru jest równie istotnym elementem jak jego polerowanie. Odpowiednio dobrana warstwa ochronna, a także właściwa pielęgnacja sprawią, że efekty wykonanych usług detailingowych utrzymują się nawet przez kilka lat.

W Wellness Car oferujemy nowoczesne powłoki ceramiczne, które:

Zabezpieczą lakier przed czynnikami atmosferycznymi

Zabezpieczą lakier przed szkodliwym działaniem detergentów

Ograniczą przyjmowanie zanieczyszczeń

Ułatwią mycie auta oraz codzienną pielęgnację

Profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego a „polerka”

Polerka to znana od lat usługa, którą oferują wszystkie zakłady lakiernicze i blacharskie. Niestety taki zabieg może być przyczyną powstania szpecących hologramów, kółek polerskich, smug i innych szpecących śladów, przez co lakier zawsze wygląda na uszkodzony. Dodatkowo bardzo często zdarza się, że rysy wypełniane są jedynie pastą polerską, która maskuje rysy jedynie do pierwszego mycia.

Źle dobrane narzędzia, niska jakość preparatów i pośpiech mogą spowodować nieodwaracalne szkody.

Polerowanie samochodu to sztuka wymagająca zarówno dużej wiedzy i doświadczenia, jak i najwyższej klasy narzędzi i prepatatów. Decydując się na polerowanie lakieru w profesjonalnym studio detailingowym mamy pewność, że metoda polerowania zostanie adekwatnie dobrana do skali uszkodzeń oraz do rodzaju lakieru, a powierzchnia samochodu po wykonanej usłudze będzie wyglądać nieskazitelnie.