Hit czy kit: Na czym polega foliowanie samochodu i jakie przynosi korzyści? - Wellness Car Auto Detailing Warszawa

Hit czy kit: Na czym polega foliowanie samochodu i jakie przynosi korzyści?

Ostatnio hitem w dziedzinie zabezpieczania lakieru samochodowego przed uszkodzeniami jest transparentna folia ochronna na samochód, którą można zaaplikować na cały samochód lub na wybrane części karoserii.

Jak działa folia zabezpieczająca lakier i czemu zawdzięcza swoją popularność wśród kierowców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących foliowania samochodów znajdziesz w poniższym artykule.

Folia ochronna na lakier – kosztowna fanaberia?

Większość dojrzałych kierowców podchodzi do fenomenu transparentnej folii ochronnej na lakier z dużą rezerwą. Dawniej lakier samochodowy obywał się bez dodatkowych zabezpieczeń przed zarysowaniami czy oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

I rzeczywiście tak było. Warto przy tym pamiętać, że dawniej producenci samochodów stosowali głównie lakiery chemoutwardzalne, które różniły się od współczesnych odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz grubością, która pozwalała na wielokrotne polerowanie karoserii bez obaw o zdarcie z niej lakieru.

Kilkanaście lat temu Unia Europejska w trosce o ochronę środowiska wprowadziła zakaz używania lakierów chemoutwardzalnych, w związku z czym nowe samochody łatwiej się rysują i kiepsko znoszą zabiegi polerskie. Stąd pomysł na inną ochronę lakieru przed uszkodzeniami – foliowanie samochodu.

Foliowanie samochodu – krok po kroku 

Folia ochronna na samochód to rozwiązanie, które można zaaplikować zarówno na pojazd, który jest nowy i wyjechał prosto z salonu, jak i samochód z niewielkim przebiegiem. Stan używanego auta oceniamy na oględzinach i wtedy dobieramy odpowiedni pakiet zabezpieczenia bezbarwną folią ochronną. Niegdyś foliowanie samochodu miał na celu zmianę jego koloru, obecnie o wiele bardziej popularne są folie transparentne, dzięki którym zachowujemy oryginalny kolor lakieru jednocześnie nadając karoserii dodatkowy połysk.

Nowoczesna folia zabezpieczająca lakier to produkt stosunkowo gruby, na który składają się:

– folia poliuretanowa (ok. 0,16 mm), 

– dodatkowa przejrzysta powłoka (ok. 0,006 mm), 

– warstwa samoprzylepnego kleju akrylowego (ok. 0,04 mm).

Grubość folii wpływa na jej trwałość oraz dożywotni efekt, jednocześnie pozostając zupełnie obojętnymi dla efektu transparentności. Dobra folia ochronna po aplikacji staje się całkowicie niewidoczna.

Niezależnie od tego czy foliujemy samochód nowy czy używany pierwszym krokiem jest staranne oczyszczenie karoserii ze wszelkich zanieczyszczeń. Tylko w ten sposób możemy uzyskać trwałą i skuteczną ochronę, jednocześnie zapewniając odpowiedni efekt estetyczny. W zależności od potrzeb oraz możliwości klienta folia ochronna na samochód może zostać zaaplikowana na całą karoserię lub wybrane jej części.

O co chodzi z dożywotnim efektem?

Renomowani producenci folii ochronnych zapewniają swoim klientom „dożywotni efekt”. Uzyskuje się go za sprawą zdolności samoregenerujących nowoczesnych folii ochronnych, które w odróżnieniu od swoich poprzedników nieznacznie rozpuszczają się pod wpływem oddziaływania ciepła, co umożliwia niwelowanie powstających na powierzchni folii uszkodzeń.

Odpowiednia pielęgnacja i eksploatacja folii ochronnej zapewnia dożywotnią ochronę lakieru przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych warstwy ochronnej.

Zamów kontakt z ekspertem

    Obserwuj nas na instagramie @wellnesscar

    Zajrzyj na nasz instagram i obserwuj nasze realizacje!

    © 2022 Wellness Car. All rights reserved. Polityka prywatności

    Projekt i realizacja: Projektowanie stron - Tadamart Agencja kreatywna

    Wykorzystanie i powielanie zdjęć produktów bez zgody autora zabronione.
    Prezentowana oferta produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.